منشور اخلاقی فروشگاه ناون، نشانه‌ی احترام متقابل به مشتریان
هیچ چیز بالاتر از اخلاق و تعهدات حرفه ای مهمتر نیست. همانطور که خداوند رحمان در کتاب شریف آسمانی اش قرآن در سوره آل عمران می‌فرماید: ((وَ إِلَى اللَّهِ تُرْجَعُ الْأُمُورُ)) یعنی تمام امور به خداوند متعال باز می‌گردد ما نیز معتقدیم بالاتر از تمام سود ها و تجارت ها رضایت الهی است. و از آنجا که خدمت به مردم مصداق بزرگترین عمل نیک در راه جلب رضایت خداوند است، منشور اخلاقی فروشگاه ناون بر اساس احترام متقابل و ارج نهادن به حقوق مشتریان عزیز بنا نهاده شده است.
اهمیت وجود منشور اخلاقی
اخلاق یک چاشنی بسیار مهم و ضروری برای هر کاری است. در هر امری اگر چاشنی تعهدات اخلاقی اضافه نشود، مسائلی همچون دروغ، کلاهبرداری و ضرر و زیان راه پیدا می‌کند. در واقع اخلاق چارچوبی است که افراد را در هر کاری از انجام امور ناپسند جلوگیری می‌کند. اهمیت منشور اخلاقی در آنجا مشخص می‌شود که اگر فروشگاهی برای خود و کارکنانش چنین منشوری تنظیم نکند، نمی‌تواند هیچ اطمینان خاطراتی برای صیانت از حق و حقوق مشتریان به مراجعه کنندگان بدهد. خدا محوری و اخلاق عنصری است که مجموعه ناون به داشتن آن افتخار می‌کند.
ما نیروها و کارمندان خود را از بین افرادی انتخاب می‌کنیم که ابتدا به این منشور اخلاقی فروشگاه ناون پایند باشند و اصل وجدانیت را در کلیه امور رعایت کنند.

مفاد منشور اخلاقی فروشگاه ناون
1. فروشگاه ناون، به قوانین و ضوابط سازمانی که از طرف قانون در نظر گرفته شده است احترام می‌گذارد و به آن پایبند است؛ سایت و فروشگاه ناون مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و شورای عالی فضای مجازی اداره می‌شود و تمام تعهدات قانونی در آن رعایت می‌شود. البته یکی از نکات مهم قابل توجه این است که مجموعه ناون تنها از طریق همین سایت فروش اینترنتی دارد و در صورت برخورد با سایت های هم اسم، مراتب را به مسئولین مجازی ارجاع دهید.
2. احترام به اصل صداقت و راستگویی؛ یکی از مهمترین اصول در منشور اخلاقی فروشگاه ناون، اصل صداقت و گفتار بدون دروغ است. هدف ما در این فروشگاه فروش محصولاتمان به هر طریقی نیست. نکات گفته شده درباره محصولات تمام مطابق اصل است و در صورت مشاهده مسئله ای خلاف واقع می‌توانید آن را از طریق پشتیبانی پیگیری کنید. اصل صداقت بیان می‌کند که ما از ابتدای خرید شما در قیمت گذاری و بیان کیفیت تا زمان تحویل محصول، هرآنچه را که عین واقعیت است برای شما بیان کنیم.
3. حفظ و صیانت از اطلاعات کاربران؛ فروشگاه ناون تضمین می‌کند که از جانب سایت هیچ گونه اطلاعات کاربری مشتریان و کاربران سایت، منتشر نخواهد شد. این اطلاعات شامل مطالبی می‌شود، که هنگام ثبت نام و ارسال محصولات از شما دریافت می‌شود.
4. جلب رضایت مشتری؛ اعتقاد ما بر این است در دنیای تجارت، رضایت الهی در رضایت مشتریان است. به همین جهت کلیه اموری که در مسیر جلب رضایت مشتریان گرامی مهم است توسط این فروشگاه رعایت می‌شود. بدیهی است که در صورت عدم رضایت در مورد محصولات یا موارد دیگر می‌توانید پیگیری کنید.
5. تعهد به کیفیت محصولات؛ یکی دیگر از اصول مهم در منشور اخلاقی فروشگاه ناون، تعهد به کیفیت محصولات است. سایت ناون ارائه دهنده عسل، خشکبار و آجیل است. کلیه محصولات این فروشگاه به صورت طبیعی و ارگانیک تولید و عرضه می‌شوند. تعهد مجموعه ناون بر عدم اضافه کردن مواد افزودنی به محصولات و عدم ارائه محصول ناخالص، بسیار محکم است.
6. اصل احترام در برخورد؛ احترام در برخورد و گفتگو با مراجعه کنندگان یک اصل انسانی است که هر شخص باید به صورت فردی به آن ملتزم باشد. به جهت حفظ شان مشتریان عزیز این اصل به صورت تاکیدی و ویژه در فروشگاه ناون رعایت می‌شود.
7. رعایت اصول بهداشتی و ایمنی؛ در دورانی که بیماری های خطرناک پاندمیک جان مردم را مورد تهدید قرار داده است، رعایت اصول بهداشتی یک امر بسیار لازم و ضروری و همچنین اخلاقی است. فروشگاه ناون یک درگاه ترویج سلامتی و محصولات سالم و طبیعی است. کلیه امروز از آغاز مراحل تولید تا بسته بندی و ارسال کاملا بهداشتی و ایمن انجام می‌گیرد. محصولات ناون دارای برگه‌ی سلامت بهداشت و تایید وزارت بهداشت هستند که خود یک حسن ویژه برای این فروشگاه به حساب می‌آید.
8. ایمنی در خرید؛ هدف ما با راه اندازی فروشگاه اینترنتی ناون، تسهیل امر خرید و سفارش برای شما عزیزان بوده است. در این مسیر کلیه اموری که در جهت رفاه حال شما باشد رعایت شده است. از جمله ساده بودن فضای ساده، آسان بودن شیوه سفارش و امنیت در خرید. ما با ثبت قرار با درگاه های انتقال وجه مطمئن مانند بانک ملت، مسیری امن را در جهت خرید شما مهیا کرده ایم. شما تنها کافی است اطلاعات صحیح را وارد کنید و از امنیت اطلاعات کارت اعتباری خود اطمینان داشته باشید.
9. متعهد به ارائه محصول درخواستی؛ در فروشگاه ناون، شما همان محصولی را که سفارش داده اید دریافت می‌کنید. و سعی ما بر این است که در همه ویژگی ها حتی وزن محصول تعهد در تحویل داشته باشیم. در صورت بروز اشتباه می‌توانید سریعا پیگیری کنید و مشکل را برطرف نمایید.
10. تعهد در ارسال فوری محصولات؛ یکی اموری که در منشور اخلاقی فروشگاه ناون بسیار رعایت می‌شود، ارسال به موقع محصولات است. در واقع ما پس از ثبت سفارش شما، محصول را به صورت پست برای شما ارسال می‌کنیم تا در اسرع وقت به دستتان برسد.
11. تعهد به پاسخگویی و پشتیبانی؛ شماره هایی در انتهای سایت در قسمت فوتر برای شما گذاشته شده است که از طریق آنها و یا آدرس های اینترنتی می‌توانید با دوستان بخش پشتیبانی تماس بگیرید. ما متعهد هستیم کلیه سوالات شما را در کمال آرامش پاسخ دهیم و مشکلات احتمالی را پیگیری و برطرف نمایم.

 

منشور اخلاقی و میزان پایبندی مجموعه ناون
در سطر های بالا چند مورد اصول و منشور اخلاقی فروشگاه ناون ذکر شد. لازم به ذکر است که این مطالب تنها صرفا محدود به دنیای کلمات و نوشته ها نیست. التزام به عمل کردن این تعهدات، بسیار جدی است. زیرا رعایت این اصول موجب کسب اعتماد مشتریان خواهد شد و باور ما این است که اعتبار خود را از اعتماد مشتریان عزیز کسب کرده ایم.