عسل

راه تشخیص عسل طبیعی

چگونه میتوان عسل طبیعی از عسل تقلبی را تشیخص داد؟

اصلی ترین دغدغه ی مشتریان به هنگام خرید عسل تشخیص طبیعی یا تقلبی بودن آن است. برای خریداران عسل این یک مسئله ی مهم محسوب می شود. از آنجایی که عسل طبیعی را افرادی با مشکلات دیابت می توانند با مشورت پزشک مصرف کنند به همین دلیل تقلبی بودن و داشتن ساکاروز بالا می تواند علائم حیاتی آن ها را تهدید کند.
عسل و آجیل ناون اینبار برای حفاظت از سلامتی شما ارمغانی از دشت های نهاوند همیشه سبز آورده است.

برای تشخیص اصالت عسل در این مقاله همراه ما باشید:

 

عسل طبیعی دل چسب

 

به چه نوع محصولی عسل طبیعی می گویند؟

عسلی، طبیعی تلقی می شود که زنبور ها از شهد خود گیاه برای تشکیل و تغلیظ عسل استفاده کرده باشند. اگر زنبور داری برای تهیه عسل به زنبور ها آب و شکر، قند آب کرده یا آب میوه بدهد در واقع آن عسل تقلبی است و خاصیت درمانی ندارد.
اگر فرآورده ای که خریداری می کنید صنعتی باشد و زنبور ها در درست کردن آن نقشی نداشته باشند یقینا عسلی تقلبی است و به صرف طعم، به فروش می رسد و هیچ خواصی را شامل نمی شود. علاوه بر آن مصرفش هیچ سودی برای بدن ندارد.

 

تنوع عسل های طبیعی

 

عسل های تقلبی در بازار:

عسل های تقلبی به سه روش تولید می شوند و روانه ی بازار فروش می گردند؛ این سه روش شامل:

  1. عسل تغذیه ای: زنبوردار از مواد مصنوعی برای افزایش تولیداتش استفاده می کند.
  2. عسل کاملا تقلبی: کارخانه دار از غلیظ کردن شیره میوه و استفاده از اسانس عسل دست به تولید آن می زند.
  3. عسل مخلوط: فروشنده عسل خالص و طبیعی را با مواد تصنعی مثل شیره میوه ها مخلوط می کند و به فرآورده ی بیشتری برای فروش دست می یابد.

 

رنگ عسل ها:

عسل ها طیف رنگی بسیاری را شامل می شوند. رنگ عسل ها وابسته به شهد گیاهانی است که زنبور از آنها تغذیه می کند. عسل های ممکن استن به رنگ های سفید، زرد، نارنجی، قرمز، قهوه‌ای و رنگ کهربایی باشند. تفاوت رنگ عسل ها در قرآن نیز مطرح شده است.
عسل ها به دو نوع تک گیاه و چند گیاه تقسیم می شود.
عسل تک گیاه: زنبور ها تنها از شهد یک نوع گل روییده شده در دشت های نهاوند تناول می کنند.
عسل چند گیاه: عسل های چهل گیاه از نامشان مشخص است که زنبور کارگر از شهد چندین گل مختلف که در دامنه های زاگرس رشد کرده اند تغذیه کرده است.
رنگ عسل هایی که از شهد گیاهان به دست می آید متفاوت است. برای مثال:
عسل اقاقیا: سفید، عسل آویشن: کهربایی،، عسل کتیرا: زرد روشن عسل افرا: سرخ، عسل شبدر سرخ: قرمز، عسل گل قاصدک: زرد تیره، عسل صنوبر: تیره عسل، بهار نارنج: زرد طلایی، عسل جنگهای مازندران: مایل به سبز، عسل گندم سیاه: قهوه‌ای تیره و… .

 

عسل با رنگ تیره و عسل روشن

عوامل تاثیر گذار بر رنگ عسل:

⦁ دما می تواند رنگ عسل را تغییر دهد. هر چقدر به عسل حرارت بیشتری بدهند رنگ آن تیره تر می شود.
⦁ رنگ این فرآورده های مقوی به شرایط جوی و آب و هوای منطقه هم بستگی دارد.
⦁ گذر زمان می تواند در رنگ عسل ها تغییر ایجاد کند.

تا به اینجا مشخص شد که رنگ عسل ها به طور حتم نشان دهنده کیفیت نیستند. یعنی عسل های روشن تر طبیعی تر از عسل های تیره نیستند و تنها خواص آنها متفاوت تلقی می شود. البته باید توجه داشت که به طور کلی عسل هایی با رنگ روشن تر طعم هایی ملایم تر دارند و عسل هایی با رنگ تیره طعم شان قوی و غنی تر است.(به لحاظ طعم نه خاصیت)
خواص دارویی و درمانی عسل ارگانیک موجود در عسل ناون ثبت شده است. ناون با در اختیار داشتن کندو هایی در دامنه های زاگرس، عسل طبیعی استخراج می کند و بدون واسطه آن را به دست مشتریان گرانقدر می رساند.

 

شکرک نشانی از تقلب یا اصالت:

عسل ها به دلیل داشتن موادی که زنبور در تولید آنها به آن اضافه می کند یک محلول اشباع شده از قند اند. اگر عسل از کندو خارج شود بسیار ناپایدار است و می تواند در زمان های مختلف کریستالیزه شود. عسل های طبیعی تحت شرایط مساعد می توانند در بازه ی چند روزه تا چند ساله شکرک ببندند. پس شکرک بستن عسل ربطی به کیفیت و اصالت ندارد. اگرچه عسل های تقلبی را می توان حرارت داد و زمان شکرک بستن آنها را به تعویق انداخت.
عواملی چون دما، رطوبت، آنزیم، نوع گیاه و عوامل خارجی می تواند باعث شکرک زدن عسل شود. عسل طبیعی شکرک زده، نباید آنقدر دانه درشت باشد که در دهان حس شود و در مقابل باید نرم باشد.

تشخیص عسل طبیعی در خانه:

⦁ اولین قدم در تشخیص اصالت عسل طعم فوق العاده دلچسب آن است. عسل های تقلبی صرفا شیرین هستند و هیچ طعم خاصی را به دنبال خود ندارند.
⦁ اگر در شیشه ی عسل مدت زمانی بسته باشد پس از باز کردن از آن بوی گیاه مربوطه استشمام می شود که این مورد در عسل های تقلبی اتفاق نمی افتد.
⦁ عسل خالص و ارگانیک به سرعت در بزاق دهان حل می شود.
⦁ یکی دیگر از راه های تشخیص خانگی ریختن عسل در آب سرد است. عسل خالص بافت خودش را حفظ می کند و دیر تر در آب حل می شود.
⦁ یک نان تست بردارید و کمی عسل روی آن پخش کنید اگر نان نم دار و نرم شد آن عسل تقلبی است.
⦁ اگر ظرف عسل را کمی خم کنید و حالت روان بودن آن را ببینید در واقع یک عسل تقلبی خریداری کرده اید. عسل خالص از غلظت مناسبی برخوردار است و کمی طول می کشد تا شروع به حرکت کند.
⦁ عسل طبیعی جذب دستمال کاغذی نمیشود و بر روی پارچه ی سفید اثر لک باقی نمی گذارد.
⦁ کمی نوک کبریت را به عسل آغشته و پاک کنید. سپس به روشن کردن آن اقدام کنید، اگر کبریت به آسانی آتش گرفت یعنی عسل شما طبیعی است. البته اگر این آزمایش جواب نداد می توانید کبریت روشن را به کمی عسل نزدیک کنید. اگر عسل به آسانی آتش نگرفت یعنی آن عسل تقلبی است.
⦁ در آخر باید خاطر نشان کرد که طعم عسل اصل به سرعت تمام می شود اما عسل تقلبی به خاطر داشتن شیرین کننده های مصنوعی تا مدت زمانی طعمش زیر زبان حس می شود.

 

زنبوردار

بهترین راه برای خرید عسل طبیعی:

بهترین راه خرید عسل طبیعی، زنبورداران معتمد هستند. زنبوردارانی که واسطه ها را حذف کرده اند و عسل خالص را به طور مستقیم به دست مشتری می رسانند.
عسل و آجیل ناون به طور مستقیم عسل تولیدی را به دست مشتری ها می رسانند.
سلامت عسل ناون با برگه ی آزمایشی که همراهشان ارسال می شود تضمین شده است. معجزه و خواص عسل ارگانیک و سالم را فراموش نکنید. بسیاری از امراض و بیماری ها با خوردن عسل درمان می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.