عسل

چرا همه پزشکان میگن مداوم عسل بخورید؟تو طب سنتی چرا انقد توصیه شده به مصرف عسل ؟

خواص دارویی عسل و توصیه پزشکان به مصرف عسل
انسان از زمانی که خودش را شناخت، در حال مبارزه با بیماری ها و عوارض طبیعی و غیر طبیعی بود. شاید بتوان گفت قدیمی ترین و باستانی ترین جنگ تاریخ انسان ها، مبارزه در برابر بیماری ها بوده است. در این مسیر انسان با تولید علم پزشکی و استفاده از فنون و وسایل مختلف، سعی در تجهیز کردن علم خود برای پیروزی در این مبارزه شد. رفته رفته شکل علم پزشکی تغییر کرد و به داروهایی کنونی مانند قرص و شربت و آمپول ختم شد. اما بعضی از چیزها از همان ابتدا در کنار بشریت، سلاح قدرتمندی در برابر بیماری ها بوده اند. از هزاران سال پیش تا کنون از خواص دارویی عسل برای تامین سلامتی برای مقاومت و درمان بیماری ها استفاده شده است.
هر چقدر از تاریخ که گذشت، نه تنها جایگاه عسل طبیعی در علم پزشکی کمرنگ نشد و فراموش نشد. بلکه با پیشرفت تجهیزات آزمایشی، محققین با انجام مطالعات گسترده به معجزه بودن عسل این محصول بهشتی پی برده اند.
عسل و شهدی برای سلامتی
دنیا به کامتان همچون عسل طبیعی و ارگانیک ناون شیرین باشد. هیچ چیز به اندازه سلامتی ارزش ندارد و انسان ها برای حفظ سلامتی خود و گذر از بیماری ها همه کار می‌کنند. فواید عسل به نحوی است که بیشتر از بسیاری از درمان ها شیمیایی جوابگوی تامین سلامتی خواهد بود.
مواد سازنده عسل به نحوه عجیبی آنتی باکتریال هستند، خاصیت ضد میکروبی عسل، از تغییرات آنزیمی گلوکز به گلوکونیک اسید شکل می‌گیرد. میکروب ها و ویروس ها به محض برخورد با عسل از بین می‌روند به همین دلیل در گذشته تا کنون از این ماده خوراکی برای ترمیم زخم ها استفاده می‌شده.
در طب سنتی هر چیزی را که می‌خواستند قوی تر کنند و اثر گذاری او را بیشتر کنند، عسل را با آن مخلوط می‌کرند. خواص دارویی عسل به گونه ای است که جذب مواد مغذی دیگر خوراکی ها راه نیز موثرتر می‌کند. معجزه ای فوق العاده از پیامبر سلامتی طبیعت یعنی زنبور عسل.
پزشکان عسل را توصیه می‌کنند چون که..
پزشکان زیادی به خصوص متخصصین تغذیه مصرف عسل را به صورت روزانه توصیه می‌کنند زیرا:
عسل حاوی آنتی اکسیدان قوی است
آنتی اکسیدان باعث تقویت سیستم قلب و عروق و همچنین جلوگیری از حملات قلبی مانند سکته می‌شود. در تقویت ضربان و پمپاژ خون مفید است و به جریان خون کمک میکند. همچنین آنتی اکسیدان باعث جلوگیری از پیری زودرس می‌شود. با از بین بردن بافت های مرده پوست، به شفاف سازی آن کمک می‌کند.

عسل بهبود دهنده دستگاه گوارش است
تغذیه و هضم غذا در دستگاه گوارش به صورت مستقیم در روند سلامتی ما تاثیر گذار است. یکی از علت های توصیه پزشکان به مصرف عسل ارگانیک، بهبود عملکرد سیستم گوارش است. با خوردن عسل، غذا بهتر جذب بدن می‌شود، در نتیجه دیرتر گرسنه می‌شویم. مواد مغذی بدن تامین می‌شود. عسل ضد اسهال است. وزنمان کنترل می‌شود. راحت تر می‌خوابیم و بدن در آرامش خواهد بود. همچنین در درمان عفونت های معده و روده، از بین بردن کرم روده و بهبود زخم معده موثر است. علاوه بر آن بهترین پیشگیری برای جلوگیری از ابتلا به سرطان معده است.
عسل سرشار از ویتامین ها و کالری مثبت است
شاید بسیار برای شما پیش آمده باشد که در اواسط روز خسته می‌شوید. کسلی و بی حوصلگی زیاد دارید. و یا حتی بعد از خواب هم احساس خستگی شدید دارید. از خواص دارویی عسل می‌توان به تامین انرژی بدن توسط کالری مثبت و ویتامین های مختلف اشاره کرد. تحقیقات ثابت کرده است، زمانی که بدن احساس نشاط و سرزندگی می‌کند، خطر بیماری بسیار کمتر از گذشته او را تهدید می‌کند. در واقع عسل عضلات شما را ریکاوری می‌کند و جان تازه ای به بافت شما می‌بخشد.
معجزه عسل در بهبود زخم ها
عسل خاصیت ضد عفونت و ضد باکتری دارد. زمانی که قسمتی از بدنتان زخم می‌شود، مقداری عسل را به همراه گاز استریل به صورت موضعی روی زخم قرار دهید تا به سرعت بافت های ترمیم کننده را تحریک کند.
عسل برای زندگی زناشویی
تقویت قوای جنسی در مردان و زنان بسیار مهم است. این مهم را عسل ناون به راحتی در اختیار شما قرار می‌دهد. عسل حاوی مقادیر زیادی پروتئین، کالری و گلوکز طبیعی است که شما را در نزدیکی جنسی یاری می‌کند.
عسل برای مبارزه با کرونا
امروزه توصیه به مصرف عسل به دلیل خواص دارویی عسل از سمت پزشکان بیش از زمان های دیگر است. بیماری خطرناک همه گیر کرونا در کمین افرادی است که سیستم ایمنی ضعیفی دارند. این افراد به سرعت با این بیماری درگیر می‌شوند و شکست می‌خورند. پزشکان توصیه می‌کنند، روزانه دو تا سه قاشق عسل طبیعی و ارگانیک مانند عسل ناون را مصرف کنید تا مکانیزم دفاعی بدن شما تقویت شود. حتی مصرف عسل برای افراد مبتلا هم مفید است زیرا به نیروی دفاعی بدن در مقاومت در برابر این ویروس کمک می‌کند.
عسل برای سلامت دهان و دندان مفید است
قند موجود در عسل ارگانیک طبیعی و مثبت است و باعث خراب شدن دندان ها نمی‌شود. بلکه برعکس ویتامین های عسل در تقویت لثه ها، بافت روی زبان و دندان ها بسیار مفید است. این تاثیر به اندازه ای بالا است که بسیاری از شرکت های بهداشتی و آرایشی خارجی به تولید محصولاتی مانند، دهان شویه عسلی و مسواک عسلی می‌پردازند.

درمان کننده بسیاری از بیماری های داخلی است
عسل برای بیماری های کبدی مانند قهرمانی عمل می‌کند که بدی ها را با قدرت از بین خواهد برد. خاصیت ضد صفرایی فوق العاده ای در ترکیب با سکنجبین خواهد داشت. در ضمن برای سنگ کلیه و سنگ مثانه هیچ درمانی مانند نوشیدن عسل با آب گرم نیست. خواص دارویی عسل بی انتها است.
عسل یک طبیب طبیعی است
تمام اجزای عسل به خصوص موم عسل دارای فایده است. خواص دارویی عسل در موم نیز وجود دارد. علاوه بر آن از عسل با موم طبیعی برای مقاصد آرایشی، بهداشتی و زیباسازی صورت استفاده می‌کنند. اگر پوست شاداب و شفاف می‌خواهید، از موم عسل تازه ناون برای پوست خود استفاده کنید. عسل یک طبیب طبیعی است که برای هر درد شما یک درمان مخصوص دارد.
عسل آرامش بخش است
پزشکان توصیه کرده اند برای جلب آرامش عصبی و دوری از استرس، اضطراب و عصبانیت که پایه‌ی بسیاری از بیماری های خطرناک است، روزانه عسل بخورید. در ابتدای روز قبل از صبحانه، یک یا دو قاشق عسل، روز شما را با انرژی و آرامش خاصی رقم خواهد زد. حین مطالعات درسی برای جذب تمرکز بیشتر و جلوگیری از زود خسته شدن ذهن، چند قاشق عسل به دادتان می‌رسد. شب ها قبل از خواب اگر مشکل بی خوابی، کم خوابی یا آشفته خوابی دارید، چند قاشق عسل بخورید و سر به بالش بگذارید و رویا ببینید. عسل آرامشی از جنس بهشت را به ارمغان می‌آورد.

برگه تایید سلامت و بهداشت عسل ناون، تضمینی برای سلامتی
هدف ما در تیم تولید و عرضه ی عسل ناون، تقویت و بهبود سلامت جامعه و مشتریان است. ما معتقدیم ارزش افراد و ارزش اصل آنقدر بالا است که این محصول به صورت طبیعی در خانه ها یافت شود. عسل ارگانیک ناون با موم یا بدون موم با برگه تایید سلامت و بهداشت عرضه می‌شود که خود مهر تاییدی بر ادعای ماست. خواص دارویی عسل در محصولی ارگانیک و بدون دخالت انسان به دست خواهد آمد، محصولی که تنها کافی است یک بار آن را تجربه کنید تا دل از دل شما ببرد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.