گردو

انواع گردو

درخت گردو:

درخت گردو به علت ارزش بالایی که دارد تقریبا در نقاط زیادی از جهان کاشته می شوند و یا به شکل طبیعی روییده می شوند. تنها عاملی که در این مکان ها مشترک محسوب می شود داشتن آب و هوای خنک است. چین و ایران به ترتیب دو تا از چهار کشور تولید کننده گردو در قاره ی آسیا هستند که رتبه های برتر در تولید گردو را دارند. پس از آن ایالات متحده آمریکا در مقام سوم است و چندین کشور از اروپا و آمریکای جنوبی نیز پرچمدار تولید گردو در قاره ی خودشان هستند. گردو ایرانی جزو خوش خوراک ترین نوع گردو در جهان به حساب می آید.
گردو از آن دست خوراکی های خوشمزه ای است که در غذاهای گوناگون مصرف می شود. علاوه بر آن از گردو می توان به عنوان یک میان وعده ی کامل غذایی یاد کرد.

میوه ی درخت گردو:

میوه های درخت گردو در ابتدا با یک پوسته ی سبز رنگ محصور می شوند، اما در زمان فروش اغلب آن پوسته سبز، کنده شده و با یک لایه پوسته ی ضخیم تر و محکم تر به بازار می آیند. سفتی و محکم بودن این پوسته به خاطر شرایط جوی و مواد موجود در خاک محیط می تواند تغییر کند. این پوسته ها گاهی با فشار دست میشکنند و گاهی هم نیاز به ابزار آلات خاص داریم تا به مغز گردو برسیم.

میوه درخت گردو
خواص گردو ایرانی آنقدر گسترده است که در مطلبی دیگر به آن می پردازیم؛ اما خالی از لطف نیست که بدانید گردو سرشار آنتی اکسیدان است، امگا3 دارد و برای حفظ سلامت بدن مصرف آن ضروری است.

تکثیر گردو ایرانی:

کشور ما اندام های تکثیر کننده گردو را در استان هایی چون آذربایجان، خراسان رضوی و… پرورش می دهند و آن را به منظور تکثیر نوع مرغوب گردو ایرانی به دیگر شهر انتقال می یابد.

تولیدات و صادرات گردو ایرانی:

تولید و صادرات گردو ایرانی به دلیل سرمازدگی و بی توجهی به باغداران در چند سال اخیر با سیر نزولی مواجه بوده است. این اتفاق زمانی افتاده که صادرات گردو یک منبع عالی برای ارزآوری و بالا بردن پتانسیل اقتصادی کشور محسوب می شود. به دلیل کاهش تولیدات، ایرانیان برای رفع تقاضای بازار به واردات گردو تن داده اند. وارداتی که خستگی را به تن باغداران ایرانی به جا گذاشته است. گردو خارجی هیچگاه نمی توانند خاصیت و سلامتی گردو ایرانی را داشته باشند اما به لحاظ قیمت از آن ارزان تر به فروش می رسد.
حدود 50 درصد از تولیدات گردوی جهان برعهده کشور چین است. تولید گردو چینی رقمی نزدیک به 3.5 میلیون تن بوده است. پس از آن ایران با 450 هزار تن در جایگاه دوم قرار دارد.

مغز گردو

انواع گردو خارجی:

انواع گردو های خارجی شامل: گردو آمریکایی، گردو اسرائیلی، گردو آرژانتینی و گردو چینی است. در ادامه به بررسی ویژگی هر کدام از این گردو ها می پردازیم؛

گردو آمریکایی: گردو های آمریکایی بومی جنوب شرقی آمریکا و مکزیک است. مغز این گردو از سایر گردو های وارداتی دیگر چرب تر می باشد به همین علت بسیار مرغوب تر از انواع دیگر است. گردوی آمریکایی تمام خاصیت های یک گردو را دارد اما کیفیت آن همچنان با نوع ایرانی قابل مقایسه نیست. این نوع گردو (پکان) یا گردوی گرمسیری تنها جنس از گردوئیان است که نیاز به آب و هوای سرد ندارد و در مناطق نیمه گرمسیری، به خوبی رشد و نمو کرده و محصول مناسب تولید می کند.

گردو اسرائیلی: گردو های اسرائیلی دیرگل ولی زود بازده هستند. به همین ترتیب توانایی مقاومت در مناطق سردسیری را دارند. چربی این گردو که بیشتر از گردو های دیگر می باشد از خصوصیات بارز این گردو به شمار می آید. مغز آن خوراکی است و روغن فراوان دارد. مغز پر و سالمی دارد و جزو گردو پوست کاغذی است.

گردو چینی: گردو های چینی در بین دیگر گردو های خارجی بیشترین آمار و ارقام در صادرات را به خودش اختصاص داده است. این گردو به علت ظاهر فریبنده ای که دارد مورد استقبال خریداران قرار می گیرد. قیمت آن در برابر قیمت گردو ایرانی مرغوب کمتر است در نتیجه افراد بسیاری را به سمت خودش می کشاند. این نوع گردو را برای ماندگاری و دوام بیشتر زیر اشعه ی مضری قرار می دهند که برای سلامت انسان ها خطرناک است؛ معمولا گردو های چینی موجود در بازار کهنه هستند و سم ضعیفی درون آنها وجود دارد.

از خرید گردو چینی پرهیز کنید:
این یک ضد تبلیغ نیست؛ به طور کلی بیان شد که خرید گردو وارداتی به اقتصاد ایران آسیب می رساند اما خرید گردو چینی نه تنها به جامعه بلکه برای سلامت افراد نیز مخاطره آمیز است. زیرا در گردو های چینی اصلاحات ژنتیکی انجام شده است تا ظاهر آن هوس برانگیز شود ولی در حقیقت مواد مضر را به بدن منتقل می کند.

گردو

قیمت گردو ایرانی و خارجی:

قیمت هیچ تاثیری در کیفیت ندارد. گاها گردویی را با اسم ایرانی با قیمت ارزان تر می فروشند و گاهی هم گردویی خارجی را با قیمت برابر با نوع ایرانی اش برای فروش میگذارند در هر دو صورت شما گردو ی خوب ایرانی نخریده اید و متضرر شده اید. یکی از عوامل اصلی در قیمت گذاری گردو وجود پوست آن است. اگر گردو را بدون پوست تهیه کنید قیمت بیشتری دارد.
البته باید گفت که سودجویان قیمت گردو های چینی را نیز به اندازه ی نمونه های داخلی بالا آورده اند تا تفاوت چندانی بین این دو گروه گردو نباشد و از این طریق درآمد بیشتری کسب کنند. به همین علت در بازار شما نمی توانید با در نظر گرفتن قیمت به دنبال گردوی مورد نظر خودتان باشید.
گردو های وارداتی هر چقدر از کشور های دور تری وارد کشور شوند از قیمت بیشتری برخوردارند. زیرا هزینه حمل و نقل و جا بجایی آنها نیز در هنگام فروش محاسبه می شود.

خرید گردو های ایرانی:

به راحتی به فروشندگان گردو اعتماد نکنید. گردو هایی که به اصطلاح پوست کاغذی اند در بین مردم محبوبیت بیشتری دارند ولی از گردوی ایرانی خوش مزه تر نیستند و خواص بیشمار آن را در خود ندارند. بهترین گردو های ایران با حفظ کیفیت از باغات شهرستان میانه در آذربایجان و تویسرکان در همدان برداشت می شود. گردو نهاوند علاوه بر استان های همجوار به کشور های همسایه نیز صادر می شود. در این شهر گردو آذربایجان به دو روش دستی و مکانیزه برداشت می شود.
گردو تویسرکان: این گردو یکی از با ارزش ترین و معروفترین انواع گردو در ایران است. گردوی تویسرکان دارای انواع پوست سبک و سنگین و پوست کاغذی است. مغز این گردو ها از چربی بالایی برخوردار است و مغز پر و سالمی دارد. در هنگام خرید یکی از بهترین گزینه ها برای خریداری گردو ایرانی این نوع گردو است.

راه های تشخیص گردو تازه با کهنه:

⦁ یکی از مهم ترین پارامتر های تشخیص گردوی تازه ایرانی، بوی آن است. گردو های وارداتی اغلب بوی کهنگی می دهند.
⦁ مزه ی گردو های ایرانی بسیار لذیذ تر از گردو خارجی است. میزان چرب بودن این گردو ها قابل قیاس با نوع چینی و انواع دیگر نیست.
⦁ گردو های تازه سنگین و وزین هستند اما گردوهای مانده سبک تر می شوند.
⦁ دقت کنید که گردو های ایرانی سایز های مختلف دارند اما نمونه ی خارجی آنها یک دست و هم اندازه هستند.
⦁ یک پر از گردویی را که خریداری کرده اید در بین دو انگشت بفشارید اگر چربی آن را بر روی پوست احساس کرده اید آن را با خیال راحت مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.