دسته‌بندی نشده

انواع مغز گردو

مغز گردو:
میوه درخت گردو با دو نوع پوسته به بار می نشیند. یکی نرم و سبز رنگ که پس از مدتی خشک و جدا می شود و دیگری سفت و چوبی است که باید با فشار آن را شکست. مغز گردو این میوه بسیار چرب و لذیذ است و خواص بسیاری دارد.
عسل و آجیل ناون بهترین نوع گردو ایرانی را در بسته بندی های سالم به دست مشتریان می رساند.
گردو یکی از خشکبار بسیار مفید و غنی از امگا 3 است. چند عدد از گردو می تواند به تنهایی یک میان وعده سالم و مقوی و سیر کننده به شمار رود. از گردو می توان به عنوان یک منبع غنی از مس و منگنز یاد کرد. انواع ویتامین ها از جمله ویتامین های گروه ب را در گردو می یابید.

مغز گردو

انواع مغز گردو:
در بازار خرید و فروش، گردو ها به ایرانی و خارجی تقسیم می شوند که هر کدام از ویژگی هایی برخوردار اند. کیفیت گردو های وارداتی با مرغوبیت نوع ایرانی به هیچ وجه قابل مقایسه نمی باشند. گردو های ایرانی بر اساس رنگ و شکستگی در چند گروه مختلف قرار می گیرند که در ادامه به صفات و شناخت انواع گردو می پردازیم:
رنگ شامل رنگ سفید، رنگ قهوه ای روشن، رنگ قهوه ای، رنگ قهوه ای پر رنگ
مغز گردو سفید یا شکری: این نوع مغز گردو در بین تمام مردم از محبوبیت بیشتری برخوردار است. به طوری که افراد فکر می کنند بهترین نوع مغز گردو به رنگ سفید است اما به جز زنگ باید به چربی و تازگی گردو نیز توجه کرد. این گردو بسیار خوش طعم و لذیذ است. رنگ تمیز آن هر خریداری را به خرید کردن وسوسه می کند. فروشندگان و قیمت گذاران بیشترین قیمت را به این نوع گردو اختصاص داده اند.
مغز گردو قهوه ای روشن: مغز گردو های قهوه ای روشن به لحاظ قیمت کمی ارزان تر از سفید اطلاق می شود ولی به لحاظ کیفیت اگر تازه باشد و بوی نا ندهد به خوش خوراکی نمونه اول است. این گردو را اغلب گردو صبحانه می نامند و در راسته فروشندگان به آن گردو معمولی هم می گویند. چربی گردو تازه ی قهوه ای روشن با چربی مغز گردو سفید برابری می کند.
مغز گردو قهوه ای: این نوع گردو به مغز گردو فسنجانی معروف است. رنگ آن کمی روشن تر از گردو قهوه ای میزند. به دلیل رنگش در خورشت فسنجان و زیتون پرده استفاده می شود. سیاه بودن آن به معنای کیفیت پایین نیست بلکه دانه درشت بودن این نوع با مرغوبیتش ارتباط مستقیمی دارد. رنگ آن چون مشتریان را برای مصارف روزانه به خود جذب نمی کند قیمت کمتری دارد.
مغز گردو قهوه ای تیره یا سوخته: گردوهایی که به رنگ سوخته شناخته می شوند مثل نوع بالا در خورشت فسنجان و تهیه زیتون پرورده کاربرد دارند و کمی ارزان تر هم هستند. چیزی که باید در هنگام خرید از آن غافل نبود تازگی و کهنه نبودن گردو است وگرنه رنگ گردو ها بیان کننده قطعی کیفیت نیستند.
یکی دیگر از دسته بندی های گردو به شکستگی هایش مربوط است. بدین صورت که هر چه شکستگی های مغز گردو بیشتر باشد از کیفیت آن کاسته می شود در نتیجه این عامل روی قیمت نیز اثر مستقیم میگذارد. شکستگی های بیشتر به معنای سوزنی بودن درخت گردو است و سالم بودن آنها نیز به نوع پوسته کاغذی مربوط می شود. شکستگی ها در کم و زیاد شدن خواص گردو تاثیری ندارند ولی در نوع قیمت گذاری یکی از عوامل بسیار مهم محسوب می شوند:
گردو دو پر: گردو های دو پر در واقع گردو هایی هستند که حداقل 8/7 از مغز آن سالم باشد. این گردو ها از مرغوبیت و قیمت بالایی برخوردارند. در مجموع خواص گردو کاملا در آنها حفظ شده و از چربی خوبی برخوردارند. در خرید این گردو های زیبای وسوسه برانگیز دقت کنید که گرفتار شگرد سودجویان نشوید. سواستفاده گران برای فروش بیشتر روی محصولاتشان را گردوی سوپر (گردو سفید و دوپر) می ریزند و در زیر از انواع دیگر گردو که کیفیت و قیمت کمتری دارد استفاده می کنند.

گردو دو پر

گردو چهار پر: این نمونه از گردو در واقع یک گردوی سالم به چهار قسمت تقسیم می شود یا به عبارتی هر تکه یک چهارم از مغز گردو است. به نسبت نوع اول قیمتشان کمتر محاسبه می شود. این نوع گردو تمام خواص را در خود دارد و اگر تازه باشد چربی خوبی دارد. دومین میزان جذب مشتری به این دسته از گردو متعلق است.

گردو دندانه ای: گردو دندانه ای یا دندونی از گردو های پوست سوزنی تهیه می شوند به همین علت هنگام جدا شدن از پوست حالت خرد شده پیدا می کنند. خریداران عمره ی این نوع گردو قنادی ها، تالار های پذیرایی و… هستند. کسانی که در مصارف خانگی شان از گردو استفاده می کنند و همچنین کسانی که مهم نیست شکل گردو کامل یا گردو نیمه باشد نیز از طرفداران گردو دندانه ای حساب می شوند. این گردو قیمت بسیار به صرفه تری دارد و در مصارفی چون شیرینی پزی و کیک پزی کاربرد دارند. مقدار چربی بالا، آن را برای تهیه خورشت بسیار خوش خوراک می کند. گردو دندانه ای سفید از بهترین و مرغوب ترین نوع گردو های دندونی محسوب می شود. قیمت ارزان یکی از مزیت هایی است که خریداران را به خرید این محصول سوق می دهد.

مصرف گردو در کیک

مصارف مغز گردو:
از روغن موجود در گردو یک نوع کره بسیار لذیذ تهیه می شود که محبوب دل ها است.
از گردو در دستور های غذایی استفاده می کنند. مثل: خورشت فسنجان، خورشت گردو، خورشت گردو بادمجان، ته چین، دست پیچ کرمانشاه، کوکوی گردو و گوشت، گردو پلو با مرغ و… .
گردو را می توان در پخت و آماده سازی شیرینی و کیک ها استفاده کرد که طعم مطلوب و خوشمزه تری به آن ها می دهد.
نحوه نگهداری گردو:
اگر گردو را با پوست خریداری می کنید باید دقت کنید که صدف آن سوراخ یا شکاف دار نباشد. از خرید گردو های سبک خودداری کنید. گردو های با پوست تا سه ماه بیشتر از دیگر گردو ها سالم می مانند.
اگر گردو ها را به شکل پوست کنده می خرید باید توجه داشته باشید که آن ها را ظرفی ریخته و دور از رطوبت نگهداری کنید. نور خورشید یکی از دشمنان اصلی گردو به حساب می آید. برای حفظ خوشمزگی گردو آن ها را در محیطی خنک و سرد قرار دهید.
گردو را می توانید به مدت شش ماه در یخچال نگهداری کنید. اگر مغز گردو ها را در فضایی بدون هوا نگه دارید تا یک سال بدون هیچ آسیبی مورد استفاده قرار می گیرد.
گردو ها به طور کلی در جذب بوی مواد غذایی قدرت بسیار بالایی دارند، بنابراین دقت کنید که آن ها را از مواد غذایی بودار مثل پیاز سرخ کرده، ماهی، سبزیجات، سیر و… دور نگه دارید.

گردو با پوست

خواص گردو:
⦁ تقویت سیستم گوارشی
⦁ رشد سریع مو
⦁ کاهش دهنده فشار خون
⦁ دفع حملات قلبی
⦁ کاهش میزان کلسترول خون
⦁ تقویت سیستم ایمنی بدن
⦁ بهبود کارکرد حافظه
⦁ کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه
⦁ کاهش دهنده التهاب های بدنی
⦁ کاهش دهنده ی درد های استخوانی
⦁ کمک کننده شما به داشتن خوابی آرام و بی استرس
⦁ تامین سلامت مادر و جنین در هنگام بارداری
⦁ تاخیر در پیری پوست و جوانسازی
⦁ برطرف کردن حلقه ی سیاه زیر چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.